Ellen Yu skal til Junior Grand Prix i St. Gervais

Categories: Andre stevner, NyheterAuthor:

OI er stolte av klubbens løper Ellen Yu skal være med i Junior Grand Prix i St. Gervais.

NSFs Toppidrettsutvalg kunstløp har tatt ut følgende lag til Junior Grand Prix i St. Gervais, 24-28/8-2016
​Løpere:

Junior kvinner: Ellen Yu, OI

Junior menn: Sondre Oddvoll Bøe, AKK

Leder/trener: Veronika Vrtelova, OI

Trener: Michael Huth

Dommer: Espen Røtterud Runås, RKK

Vi ønsker laget lykke til i sesongens første store stevne !

OI-sommerleir – oppdatert informasjon

Categories: Leir, NyheterAuthor:

En uke med full fres på isen blir bra oppstart til sesongen!

Følg med her for å få oppdatert informasjon om Oslo idrettslags sommerleir på Jordal!

Vi minner om:

  • Ta med joggesko til innebruk for barmarkstrening.
  • Husk at alle utøvere må ha mat i magen før første trening på is.
  • Mat på leiren sørger vi for – både lunsj og evt. mellom-mat.
  • Vil du likevel sende med ekstra mat – sørg for at den er sunn.
  • Minn barnet ditt på at det alltid må varmes opp før skøyter tas på.
  • Det er ikke lov til å gå på butikken under leiren.
  • Ikke ta med verdifulle gjenstander, Oslo idrettslag erstatter ikke eventuelle tap/tyverier/skader som skjer under leiren.
  • Men ta gjerne med kortspill eller andre leker.
  • Vi tar bilder fra leiren som kan bli publisert i ulike sammenhenger der Oslo idrettslag skal promoteres eller presenteres.
  • Foreldrevakter passer på barna:
    • Fra 08.00 til en halv time etter at siste trening for B-gruppen er ferdig.
    • Torsdag:  Til kl. 16.

Kopi av time schedule week 33 (2016)ice making NY

NB:  tider torsdag vil bli endret. Følg med på denne siden.

Her er oversikt over foreldrevaktene på leiren. Har du spørsmål eller beskjeder ta kontakt med dem direkte:

Mandag:
Foreldrevakt: Velaug Tlf. 97036044
Kjøkkenvakt: Charlotte Tlf. 99521353

Tirsdag:
Foreldrevakt: Beate Tlf. 46419592
Kjøkkenvakt: Kristine Tlf. 91315291

Onsdag:
Foreldrevakt: Runi Tlf. 92058592
Kjøkkenvakt: Svetlana Tlf. 47287848

Torsdag:
Foreldrevakt: Virginia Tlf. 47025902
Kjøkkenvakt: Svetlana, Stig Tlf. 46781550 eller  Marianne Tlf. 95920702

Fredag: 
Foreldrevakt: Tone Tlf. 90696134
Kjøkkenvakt: Svetlana og Hanne Tlf. 41497808

Oslo idrettslags skøyteleir uke 33

Categories: NyheterAuthor:

Nå har vi åpnet for påmelding til Oslo idrettslags (OIs) skøyteleir i uke 33 (15-19 august).

  • Våre dyktige trenere på campen er Alan Spiegl, Veronika Vrtelova, Denis Lazarev og Nikola Višňová .
  • Leiren avholdes på Jordal i Oslo
  • Våre leir-deltagere får tre økter med is og en økt barmark pr dag.
  • Treningen foregår mellom åtte og fire – timeplan vil variere fra dag til dag.
  • Foreldrevakter ser etter barn i skolealder fra en halvtime før første treningstime og en halvtime etter siste treningstime. For yngre barn: ta kontakt for organisering av pass.
  • Matservering hver dag.

Pris:  2500, – for Oslo idrettslags medlemmer, 3500,- for øvrige deltagere.  Søsken-rabatt med halv pris for søsken nr. to.

Pris/foreldrebidrag:  Foresatte fra andre klubber som får vakt som foreldrevakt betaler OI-deltageravgift. Gi beskjed i påmeldingsskjema dersom du ønsker å bidra med dette.  Vi gir deg beskjed dersom du settes opp på vakt.

Påmelding gjelder hel uke.

Deltagere:  Fra aspiranter til junior-nivå.  Vi har egen aspirant-gruppe.

Betaling:  Til konto 6205.05.04978  

Betalingsfrist:  Mandag 1. august.  Merk betalingen med utøvers navn.

 

Følg med på denne siden for oppdatert informasjon som fortløpende legges ut.

Ved spørsmål ta kontakt med Kristin på tlf 92804944 og Tone på tf 90696134.

 

Påmelding til skøyteleir uke 33 – husk påmeldingsfrist!

Categories: NyheterAuthor:

Oslo idrettslag er glade for at vi også denne sommeren kan invitere til leir for kunstløpere i uke 33 på Jordal.  Vi tilbyr en femdagers dagpakke med inntil tre økter på is, barmark, og om mulig også ballett (mandag-fredag).  Vi serverer lunsj, og har voksne som passer på de yngst løperne.

Leiren er dugnadsbasert ved hjelp av innsats fra foresatte i idrettslaget.  Løpere fra andre klubber er også hjertelig velkomne, og vil få OI-medlemspris dersom foresatte stiller som foreldrevakt en av leirdagene.

Leiren er åpen for aktive kunstløpere fra aspirant- til juniornivå.

All trening foregår på Jordal.  Hvilke haller og garderober som skal benyttes blir opplyst på vår nettside rett før og under leir.

Våre dyktige trenere på campen er vår dyktige hovedtrener Veronika Vrtelova og de erfarne trenerne Alan Spiegl og Denis Lazarev.

  • Våre leir-deltagere får tre økter med is, en økt barmark, pr dag.  I tillegg kommer ballett dersom dette lar seg gjøre.
  • Treningen foregår mellom åtte og fire – timeplan vil variere fra dag til dag.
  • Våre leir-vakter passer på løpere i barneskolealder og yngre fra en halvtime før første treningstime og en halvtime etter siste treningstime.
  • Matservering hver dag.

For løpere under skolealder og på aspirant-nivå:  Ta kontakt med Kristin dersom du er usikker på om ditt barn er klar for leir.

Pris:  2500, – for Oslo idrettslags (OIs) medlemmer, 3500,- for øvrige deltagere.  Søsken-rabatt gis fra og med barn nr. to (halv pris).

Pris/foreldrebidrag:  Foresatte fra andre klubber som får vakt som foreldrevakt betaler OI-deltageravgift. Gi beskjed i påmeldingsskjema dersom du ønsker å bidra med dette.  Vi gir deg beskjed dersom du settes opp på vakt.

Vi tar i mot påmeldinger kun for hele uker.

Deltagere:  Fra aspiranter til junior-nivå.  Vi har egen aspirant-gruppe.

Betaling:  Til konto 6205.05.04978  

MERK:  Betaling må skje senest tre dager etter at påmelding er sendt, og kopi av kvittering for innbetaling umiddelbart mailes til leir@oi-lag.no  Hvis ikke slettes påmeldingen.

Lenke til påmelding:

Påmeldingsfrist:  1. august.

Følg med på denne siden:  Ny informasjon legges fortløpende ut.

Har du spørsmål, ta kontakt med Kristin på tlf. 92804944 eller kristin.aa.morken@gmail.com, eller Svetlana på tlf. 47287848

Ballettavslutning

Categories: NyheterAuthor:

Vinterens ballettundervisning med Elliana Barc er over for denne gang. Jentene har vært super fornøyd med treningen, og Elliana skryter av jentene, som har vist stor fremgang til tross for lite trening.

Undervisningen har vært et tilbud til klassene fra Springs og oppover.

IMG_6170 (1) kopi

Klubbmesterskap og sommerfest

Categories: Nyheter, OI stevneAuthor:

OI arrangerte i helgen sitt årlige klubbmesterskap med påfølgende sommerfest. Mange av løperne fikk testet sine nye programmer, og små og store gjorde en kjempe innsats.

IMG_7614

Etter konkurransen var alle spente på hvem som ble årets klubbmestere.

Junior:

  1. Ellen Yu
  2. Mathilde Austdahl Sandøy
  3. Ida Berthelsen

IMG_7606

Novice:

  1. Lisa Yu
  2. Alexandra Bjørge

IMG_7603

Debs:

  1. Johanna Høyseth Ulvbene
  2. Oda Tønnesen Havgar

IMG_7601

Basic:

  1. Tiril Fredrikstad Roald

IMG_7598

Springs:

  1. Eirill Eikanger Fullu
  2. Elin Schibbye
  3. Viktoria Iselin Norum

IMG_7597_s

Cubs o/12

  1. plass Celine Strømme

IMG_7610

Cubs u/12

  1. Emily Næss

IMG_7608

Oppvisning:

Elma Kolbeinsen

Victoria Cheung

Amalie Mook-Kleiven

Emma Maevski

Marie Therese Markhus

IMG_7589

Skate Copenhagen: OI best av de norske i junior

Categories: NyheterAuthor:

Mathilde og Ida representerte Oslo idrettslag i helgens Skate Copenhagen.  De norske løperne viste at Norge så absolutt henger med i nordisk sammenheng- og Ida gjorde sin del av jobben ved å klatre opp til en fjerdeplass i Junior.  Takk for innsatsen både Mathilde og Ida!  Mer om resultatene finner du her http://skate-copenhagen.dk/cph17/

 

Kretsmesterskap 2017

Categories: Andre stevner, NyheterAuthor:

Kretsmesterskapet i kunstløp Oslo og Akerhus 2017 ble avholdt i Bærum denne helgen. Oslo Idrettslag stilte med løpere i klassene Cubs u/12, Springs, Basic, Debs, Junior, Oppvisning og Veteran.

Flere medaljer og god plasseringer med fantastisk innsats av alle jentene (og damen) i klubben vår 🙂 Dette markerte slutten på en kjempe fin sesong for OIs løpere.

IMG_2137

I klassen Basic endte Tiril Fredriksberg Roald på 3.plass og bronsemedalje med 24.4 poeng (sesongens beste). Ingunn Liurong Jonson endte på 6. plass.

IMG_2143

I klassen Springs endte Johanna Høiseth Ulvebne på 2. plass og sølvmedalje med 28.81 poeng, Oda Tønnesen Havgar på 3. plass og bronsemedalje med 27.03 poeng, videre kom Viktoria Iselin Norum på 7. plass, Elin Schibbye 8. plass, Eirill Eikanger Fullu 12. plass og Carly Camilla Nilsen Berg på 15. plass.

I klassen Cubs u/12 endte Edle Elise Furuholmen på 5. plass etterfulgt av Juliet Wivelstad på 6. plass.

IMG_0249

I klassen Debs endte Alexandra Bjørge på 5. plass og Idun Lofthus Morken på 8. plass.

IMG_0290

I klassen Junior tok OI alle medaljer Nina Joakimsen gull og 1. plass med 43.64 poeng, Karin Emilie Pettersen sølv og 2. plass med 40.77 poeng og 3. plass og bronse til Inger Eirin Pettersen med 39.09 poeng.

IMG_0294

OI stilte også med en løper i veteran klassen, Runi Tomter fikk 1. plass og gullmedalje med 9 poeng.

IMG_0298

Følgende løpere stilte i oppvisningsklassen Victoria Hiu Tong Cheung, Elma Kolbeinsen, Emma Maevski, Marie Therese Markhus, Ingrid Amalie Mook-Kleiven.

Flott innsats av alle OIs løpere denne sesongen.