Skøyteskole høst 2014

Skøyteskolen,  våre Dansegrupper i kunstløp og voksengruppen starter  nye kurs for voksne og barn den 29.november 2014 i Ungdomshallen på Jordal lørdager kl. 1045-1145.

10 gangers kurs (vi holder skøyteskole også i høstferien uke 40)
1200 kroner for barn og 1600 kroner for voksne. Vi gir mamma/pappa rabatt: 1200 kroner for kurset og søsken rabatt: 800 kroner for kurset hos oss.

Skøyteskolen ca. 4 -9 år

Barnegrupper fra 4 år som lærer grunnleggende skøyteteknikk iløpet av sesongen inndeles etter ferdigheter.

Dansegrupper kunstløp deles inn i litt øvede og øvede ca. 9 -12 år 

Dansegruppen Litt øvede: Jeg har grunnleggende skøyteferdigheter men kan ikke hopp, piruetter, flyver eller legge over på sirkel.

Dansegruppen Øvede: Jeg har grunnleggende skøyteferdigheter har prøvd meg på hopp, piruetter, flyver og kan legge over på sirkel.

Dansegruppene øver på kunstløpsferdigheter og koregrafi på isen målet er å beherske en egen formasjonskorografi i løpet av sesongen.

Ved påmelding ønskes navn og alder på barnet og hvilken gruppe barnet eller den voksne skal gå i.

Dere gir meg beskjed på mail.
Påmelding til bentecathrine@gmail.com (ps. husk h  i min adr. ;) )

Stevne i Hamar

Flott innsats på Hamar i helgen. 1. plass til Nina, 3. plass til Ida og 6. plass til Mathilde i klassen for Novice. Strålende innsats av Karin og Ingrid med henholdsvis 9. og 10. plass i Debs. Basic var rene klubbmesterskapet med Hedvig på 1. plass, Ingunn på 2. plass, Tiril på 3. plass og Eileen på 4. plass. Gratulerer med flotte løp og strålende innsats.

 

P1010194

Helgens OI-stevne på Jordal vel gjennomført

I helgen arrangerte Oslo idrettslag stevne for klassene Oppvisning, Cubs og Springs.  Rekordmange løpere var påmeldt, og vi var så heldige å få bruke Jordal Amfi til gjennomføring av den landsdekkende konkurransen.

Takk til dommere og spesialist som bruker så mye av sin fritid på å våre stevner rundt om landet, takk til alle idrettlagets foreldre og eldre løpere som bidro med alle de praktiske oppgavene i forkant og underveis, og ikke minst takk til alle de små og store løperne som alle gjorde en super innsats under stevnet.

Resultatene fra konkurransen finner du her:

http://www.skoyteforbundet.no/kunstlop/resultater/Sider/default.aspx

Opptak fra løpene til Springs og Cubs finner du lenger nede på denne nettsiden.

 

Full klaff i Tønsberg!

Gratulerer til Ida med flott førsteplass og Nina med andreplass i Novice!  Gratulerer også til Ellen med annenplass i Junior.  I klassen Debs tok Ingrid en femteplass og Karin ellevteplass.

En riktig god helg for klubben!

Stevne i Grünerhallen 20. og 21. september, 2014.

Høstens første stevne for Oppvisning, Cubs og Springs i Grünerhallen denne helgen.

Read more →

God sesongstart i Asker!

Sesongens første stevne gikk av stabelen i Asker i helgen med  flotte resultater for klubben.  Gratulerer til Ida og Nina for første og andreplass i Novice!  Det ble også pallplassering på Ellen med tredjeplass i Junior, og Eileen på andre og Hedvig på tredjeplass i Basic.  Mathilde gjorde det godt med femteplass i Novice, og Karin og Ingrid endte på henholdsvis åttende og niende plass.

Takk for god innsats alle jenter!

Høstleir uke 40

Skøyteleir i høstferien:

  • Enkel frokost og varm lunsj
  • Foreldrevakter ser etter utøvere kl. 8-15

OPPMØTE BETALING MANDAG MORGEN:  Senest kl 8 – vi har betalingsterminal!

– Frokost og betaling skjer i VIP-kafeen
– For gruppe som begynner trening kl 08.00 står det God morgen-youghurt og juice ved garderobe

HUSK JOGGESKO TIL BARMARK!  Barmark tas ute og inne avhengig av været.

VOKSEN-undervisning:  kontakt Kristin innen mandag om du er interessert – vi har et opplegg.

Gruppeinndeling finner du her:  OI-leir uke 40 2014 grupper
Tider finner du her:  Tider uke 40 2014
Foreldrevakter:  Foreldrevakter OI uke 40 2014

 

Read more →

Kunstløpstevne – Jordal Amfi 11-12 oktober 2014
(oppdatert 09.okt.)

invitasjon_OI_stevne_oktober_2014

 

Oslo Idrettslag Skøyter arrangerer kunstløpstevne for klassene Cubs, Springs og oppvisningsklassen.

Foreløpig tidsskjema:
(oppdatert 4. okt.)

Lørdag 11/10 kl. 10.00: Friløp Cubs + Oppvisningsløp
Søndag 12/10 kl. 10.30: Friløp Springs + Oppvisningsløp

Premieutdeling umiddelbart etter siste klasse lørdag og søndag.
Cubs jenter lørdag:

Cubs jenter lørdag:

Oppvisning gruppe 1 lørdag:

Springs jenter søndag:

Oppvisning gruppe 2 søndag:

 

 

Dommeroppsett:

Springs+Cubs

TS: Kaja Hanevold, AKK
TC: Ruth Charlotte Wessel Ludeña, AKK
OD+D: Hege Røsto Jensen, SSK
D: Espen Røtterud Runås, RKK
D: Chatrine Wessel, TSK

 

Oppvisningsklassen:

TS: Kaja Hanevold, AKK
D: Espen Røtterud Runås, RKK

 

Tidsskjema:

Endelig tidsskjema vil bli lagt ut på våre hjemmesider senest 9. oktober på
www.oi-lag.no

Trekning:

Trekning vil bli foretatt torsdag 9.oktober i samråd med overdommer.
Startrekkefølge vil bli lagt ut på www.oi-lag.no umiddelbart etter trekning.

Musikk:

Sendes til musikk@oi-lag.no, alle løpere må i tillegg ha med en backup CD med sin musikk.

Oslo Idrettsag Skøyter ønsker alle hjertelig velkommen til en hyggelig kunstløphelg!

 

Med vennlig hilsen
Stevneansvarlig
Kirsti Høiseth

 

 

 

OIs sommerleir i uke 33

Oslo idrettslag arrangerer sommerleir for kunstløpere i uke 33 (11.-15. august) på Jordal i Oslo.

  • Enkel frokost og varm lunsj
  • Foreldrevakter ser etter utøvere kl. 8-15

Det blir også tatt bilde fredag  – det planlegges fremvisning av program, alle foresatte velkommen til å se på!  Konkurranseløpere stiller i konkurransetøy.  Program for fredag ligger her:  Leier 33 Friday schedule 2014 

OBS:  Det kan bli endringer i tidsskjema, så vær ute i god tid om du skal være sikkert på å få sett ditt barn. 

Ta med brukte skøyter og annet skøyteutstyr – vi lager bruktsalgbord i kafeen der barna spiser lunsj.  Fest tlf. nr og pris til tingene slik at kjøp ordnes direkte mellom den som kjøper og selger. 

Treningstider og grupper finner du under her!  NB:  følg med – treningstider kan bli fortløpende endret.

Grupper laster du ned her >>
Treningstider laster du ned her >>

Merk:  fredag blir det ikke frokost, og leiren starter først 08.30.

Priser:

  • 2 500,- for OI-medlemmer,- 3000,- kr. for ikke-medlemmer.
  • OI-pris for deltagere utenfor klubben hvis foresatt stiller som foreldrevakt en av dagene som OI trenger å få dekket.
  • Søskenrabatt: Søsken nr. 2 (yngste) betaler halv pris.
Følg med på nettsiden for å få oppdatert informasjon om leiren.
Ved spørsmål kontakt med Kristin på 92 80 49 44

Trenere:  Oslo idrettslags hovedtrener Veronika Vrtelova, Alan Spiegl fra Eskilstuna, og Juraj Sviatko, Brno.  Les mer om OIs trenere her http://oi-lag.no/?page_id=460

Veronika Vrtelova er hovedtrener i OI og har en karriere bak seg som toppløper i Tsjekkia og i Asia.  Bachelor ved Masaryk University, Sport Faculty, med spesialisering i coaching/treningsmetodikk og spesialisering innen kunstløp. Hun har trenerutdannelse fra USA og har vært hovedtrener for to klubber i Tsjekkia før hun kom til Norge.  I tillegg har Veronika bakgrunn som danseinstruktør og står bak koreografien til Ondrej Spiegls program.

Alan Spiegl har en lang karriere bak seg som kunstløper med bl.a. annet deltagelse i Innsbruck OL i 1976. Han har en imponerende cv som trener i over 25 år med løpere på alle nivåer og aldre. Han har bl.a. vært landslagstrener for Slovakia. Alan er for øyeblikket trener for Eskilstuna.

Juraj Sviatko er tidligere slovensk konkurranseløper, seks ganger nasjonal mester og kan vise til en åttende plass i 1998 junior VM, og 17 plass i senior-EM. Trenerutdannelse innen kunstløp og idrettsfag ved Comenius-universitetet i Bratislava.  Trener for ulike tsjekkiske løpere siden 2004.  Lenke til hans klubb Liberec:   http://www.variace.net/sviatko-juraj–svk-.html

 

KLUBBMESTERSKAP 2014 OG PÅFØLGENDE SOMMERFEST I STRÅLENDE SOL

Med strålende sol ute gjennomførte OI klubbmesteskap og påfølgende sommerfest på Jordal denne helgen.  Gratulerer til Ellen, Inger, Hedvig og Lisa som klubbmestere henholdsvis i klassene Novice, Debs, Springs og Cubs.

Resultater finner du her>>
(Med riktig poengsum for Cubs;-)

CubsJenter_FP_Scores >>
SpringsJenter_FP_Scores >>

Aspirantene hadde også en egen fremvisning, og det er gledelig å se at vi ha så mange inspirerte og dyktige nykommere. Vi gleder oss til å følge dere videre!

Flere av utøverne våre har i løpet av de siste ukene fått nytt program, og selv om finpussen gjenstår er det imponerende å se hva jentene våre klarer å prestere etter å ha brukt ganske så få timer til å øve inn nytt program.  Like morsomt er det å se de nye programmene laget av vår strålende dyktige hovedtrener Veronika som klarer å lage gode programmer tilpasset den enkelte utøvers profil og personlighet.

Takk også til teknisk spesialist og dommere Marianne Aarnes, Cathrine Wessel, Marte Sjaastad og Espen Røtterud som gjorde dagens arrangement mulig.

Read more →