Stevne Bærum ishall

bsknov14group

Bra innsats av OI under dag 1 av stevnet i Bærum ishall. Ekstra skryt til Hedvig og Ingunn som kom på hhv 2. og 3. plass i Basic. Begge var over kravet til NM/LM. Ekstra skryt også til Lotte som fikk årsbeste for sesongen.

Søndag var turen kommet til Springs og oppvisningsløperne.  Gratulerer til Lisa med en fin tredjeplass i Springs!  Alle OIs supre oppvisningsløpere gjorde gode løp med masse energi og til og med noen doble hopp.  Godt jobbet Emma, Edle, Eirill, Juliet, Alexandra, Iselin, Amalie og Johanna!

Skøyteskole høst 2014

Skøyteskolen,  våre Dansegrupper i kunstløp og voksengruppen starter  nye kurs for voksne og barn den 29.november 2014 i Ungdomshallen på Jordal lørdager kl. 1045-1145.

10 gangers kurs (vi holder skøyteskole også i høstferien uke 40)
1200 kroner for barn og 1600 kroner for voksne. Vi gir mamma/pappa rabatt: 1200 kroner for kurset og søsken rabatt: 800 kroner for kurset hos oss.

Skøyteskolen ca. 4 -9 år

Barnegrupper fra 4 år som lærer grunnleggende skøyteteknikk iløpet av sesongen inndeles etter ferdigheter.

Dansegrupper kunstløp deles inn i litt øvede og øvede ca. 9 -12 år 

Dansegruppen Litt øvede: Jeg har grunnleggende skøyteferdigheter men kan ikke hopp, piruetter, flyver eller legge over på sirkel.

Dansegruppen Øvede: Jeg har grunnleggende skøyteferdigheter har prøvd meg på hopp, piruetter, flyver og kan legge over på sirkel.

Dansegruppene øver på kunstløpsferdigheter og koregrafi på isen målet er å beherske en egen formasjonskorografi i løpet av sesongen.

Ved påmelding ønskes navn og alder på barnet og hvilken gruppe barnet eller den voksne skal gå i.

Dere gir meg beskjed på mail.
Påmelding til bentecathrine@gmail.com (ps. husk h  i min adr. ;) )

OI gjør det bra vestpå!

Til siste stevne i Bergenstraktene arrangert av Loddefjord idrettslag representerte Lotte, Elin og Tuva OI i klassen Cubs.  Alle gjorde fine løp – og ikke minst gratulerer til Tuva som endte på en super femteplass.  Godt levert!

Første helg i november var det stevne i Stavanger.  Det ble mye bra å melde hjem om:  Mathilde gjorde et supert kortprogram, og ikke minst sørget OI for mange pallplasseringer:  Hedvig på førsteplass i Basic, til Ida og Nina på andre og tredjeplass i Novice, og Ellen på andreplass i Junior.  Ekstra bonus ble det for Hedvig som med dette klarte poengkravet og kvalifiserte seg til LM.

Stevne i Hamar

Flott innsats på Hamar i helgen. 1. plass til Nina, 3. plass til Ida og 6. plass til Mathilde i klassen for Novice. Strålende innsats av Karin og Ingrid med henholdsvis 9. og 10. plass i Debs. Basic var rene klubbmesterskapet med Hedvig på 1. plass, Ingunn på 2. plass, Tiril på 3. plass og Eileen på 4. plass. Gratulerer med flotte løp og strålende innsats.

 

P1010194

Helgens OI-stevne på Jordal vel gjennomført

I helgen arrangerte Oslo idrettslag stevne for klassene Oppvisning, Cubs og Springs.  Rekordmange løpere var påmeldt, og vi var så heldige å få bruke Jordal Amfi til gjennomføring av den landsdekkende konkurransen.

Takk til dommere og spesialist som bruker så mye av sin fritid på å våre stevner rundt om landet, takk til alle idrettlagets foreldre og eldre løpere som bidro med alle de praktiske oppgavene i forkant og underveis, og ikke minst takk til alle de små og store løperne som alle gjorde en super innsats under stevnet.

Resultatene fra konkurransen finner du her:

http://www.skoyteforbundet.no/kunstlop/resultater/Sider/default.aspx

Opptak fra løpene til Springs og Cubs finner du lenger nede på denne nettsiden.

 

Full klaff i Tønsberg!

Gratulerer til Ida med flott førsteplass og Nina med andreplass i Novice!  Gratulerer også til Ellen med annenplass i Junior.  I klassen Debs tok Ingrid en femteplass og Karin ellevteplass.

En riktig god helg for klubben!

Stevne i Grünerhallen 20. og 21. september, 2014.

Høstens første stevne for Oppvisning, Cubs og Springs i Grünerhallen denne helgen.

Read more →

God sesongstart i Asker!

Sesongens første stevne gikk av stabelen i Asker i helgen med  flotte resultater for klubben.  Gratulerer til Ida og Nina for første og andreplass i Novice!  Det ble også pallplassering på Ellen med tredjeplass i Junior, og Eileen på andre og Hedvig på tredjeplass i Basic.  Mathilde gjorde det godt med femteplass i Novice, og Karin og Ingrid endte på henholdsvis åttende og niende plass.

Takk for god innsats alle jenter!

Høstleir uke 40

Skøyteleir i høstferien:

  • Enkel frokost og varm lunsj
  • Foreldrevakter ser etter utøvere kl. 8-15

OPPMØTE BETALING MANDAG MORGEN:  Senest kl 8 – vi har betalingsterminal!

– Frokost og betaling skjer i VIP-kafeen
– For gruppe som begynner trening kl 08.00 står det God morgen-youghurt og juice ved garderobe

HUSK JOGGESKO TIL BARMARK!  Barmark tas ute og inne avhengig av været.

VOKSEN-undervisning:  kontakt Kristin innen mandag om du er interessert – vi har et opplegg.

Gruppeinndeling finner du her:  OI-leir uke 40 2014 grupper
Tider finner du her:  Tider uke 40 2014
Foreldrevakter:  Foreldrevakter OI uke 40 2014

 

Read more →

Kunstløpstevne – Jordal Amfi 11-12 oktober 2014
(oppdatert 09.okt.)

invitasjon_OI_stevne_oktober_2014

 

Oslo Idrettslag Skøyter arrangerer kunstløpstevne for klassene Cubs, Springs og oppvisningsklassen.

Foreløpig tidsskjema:
(oppdatert 4. okt.)

Lørdag 11/10 kl. 10.00: Friløp Cubs + Oppvisningsløp
Søndag 12/10 kl. 10.30: Friløp Springs + Oppvisningsløp

Premieutdeling umiddelbart etter siste klasse lørdag og søndag.
Cubs jenter lørdag:

Cubs jenter lørdag:

Oppvisning gruppe 1 lørdag:

Springs jenter søndag:

Oppvisning gruppe 2 søndag:

 

 

Dommeroppsett:

Springs+Cubs

TS: Kaja Hanevold, AKK
TC: Ruth Charlotte Wessel Ludeña, AKK
OD+D: Hege Røsto Jensen, SSK
D: Espen Røtterud Runås, RKK
D: Chatrine Wessel, TSK

 

Oppvisningsklassen:

TS: Kaja Hanevold, AKK
D: Espen Røtterud Runås, RKK

 

Tidsskjema:

Endelig tidsskjema vil bli lagt ut på våre hjemmesider senest 9. oktober på
www.oi-lag.no

Trekning:

Trekning vil bli foretatt torsdag 9.oktober i samråd med overdommer.
Startrekkefølge vil bli lagt ut på www.oi-lag.no umiddelbart etter trekning.

Musikk:

Sendes til musikk@oi-lag.no, alle løpere må i tillegg ha med en backup CD med sin musikk.

Oslo Idrettsag Skøyter ønsker alle hjertelig velkommen til en hyggelig kunstløphelg!

 

Med vennlig hilsen
Stevneansvarlig
Kirsti Høiseth